Dzień dobry TVN

Biznes dla zuchwałych

Firmę "Ice" pan Wiesław założył w 2004 roku. Zajmuje się produkcją kostek lodu do napojów, kostek lodu XXL do drinków, kul lodowych, kieliszków lodowych, śniegu, bloków lodowych oraz sprzedażą urządzeń do profesjonalnej produkcji bloków lodowych. Dziś w Dzień Dobry TVN mogliście się dowiedzieć jak zrobić biznes na lodzie.

TVN biznes dla zuchwałych

 

Mambiznes.pl

Produkty firmy Ice ArtNiezwykły biznes na zwykłym lodzie

Czy na produkcji kostek lodu i rzeźb lodowych można zarobić, skąd pomysł na taką działalność, jak wygląda proces produkcji, czy ten interes kwitnie tylko latem, ile ton lodu rocznie produkuje firma Ice Art i jakich nakładów wymaga rozpoczęcie podobnego biznesu? Na te i inne pytania odpowiada Wiesław Świerzyński(na zdj.) założyciel firmy Ice Art, która z lodu potrafi zrobić wszystko.

Czytaj więcej...

TVN24

10 ton kostek lodu - tyle dziennie produkuje największa w Polsce fabryka lodu we Wrocławiu. Przy takich temperaturach, jakich doświadczamy w ostatnich dniach, przekonujemy się, że na upał najlepsze jest nic innego, jak właśnie lód.

TVN24 lodowa produkcja

Radio RAM

Wrocławska kraina śniegu

Prawdziwe arcydzieła, do których aż chce się przytulić w taki upał. We Wrocławiu powstają lodowe rzeźby.

Rzeźba lodowa

Czytaj więcej...

Mój Hotel

Lodu pod dostatkiem

Lód przynosi ulgę w upalne dni spragnionym chłodu, a ponadto ma wiele zastosowań w kuchni. Pomaga też zminimalizować efekty stłuczeń, oparzeń, lodu nie powinno brakować w żadnej kuchni, a zwłaszcza hotelowej. Tam jest on szczególnie porządanym produktem.

Czytaj więcej...

Chłodnictwo i Klimatyzacja

Rzeźby lodowe - technologia produkcji i wykorzystanie lodu blokowego

Rozmaite potrzeby współczesnego człowieka warunkują konieczność produkcji różnych typów lodu: blokowego (płytowego), łuskowego, kostkowego, granulowanego, śnieżnego itp. Produkcja kiedyś bardzo popularnego lodu blokowego, po trwającym prawie stulecie zeniku zainteresowania nim, odrodziła się na przełomie XX i XXI wieku dzięki sztuce rzeźby lodowej (ice-sculpting).

Czytaj więcej...

Subcategories