20 lat najsmaczniejszych frytek

W ubiegłym roku minęły dwie dekady od czasu uruchomienia produkcji frytek w lęborskiej fabryce Farm Frites Poland (FFP). Rok jubileuszu firmy obfitował w szereg wydarzeń, będących podsumowaniem współnych działań pracowników, partnerów biznesowych oraz mieszkańców Lęborka.

Czytaj więcej - pdf

Wieża ciśnień - dodatek do Gazety Wyborczej

Lód to kapryśne tworzywo

Lodowy biznes przyszedł Wiesławowi Świerzyńskiemu do głowy w Afryce, gdzieś w okolicach Johannesburga.

Czytaj więcej...

 

Newsweek

Interes na zimno

Wiesław Świerzyński został na lodzie z własnego wyboru. Jako jedyny w Polsce zarabia na sprzedaży mrożonej wody.

Czytaj więcej...

Przekrój

Kieliszki z lodu

Kieliszek z lodu - Przekrój

Fakt

Znaleźliśmy zimę

Oto najzimniejsze miejsce we Wrocławiu, gdzie zawsze panuje zima: fabryka lodu przy ul. Kleczkowskiej. Tu najlepiej można się schłodzić, kiedy na dworze skwar odbiera nam chęć do życia. W wielkich komorach, gdzie stoją worki z lodem i wielkie lodowe bryły, panuje przyjemny chłód, a nawet lekki mróz!

Czytaj więcej...

Biznes Wrocławski

Biznes na ochłodę

To własnie latem wrocławska firma ICE ma najwięcej pracy. Teraz, żeby nadązyć z realizacją zamówień na produkcję kostek lodu i brył lodowych, pracuje na trzy zmiany. W ofercie ma także śnieg, z którego nawet w upale można zbudować igloo...

Czytaj więcej...

Słowo Polskie, Gazeta Wrocławska

Czarodzieje lodu

Powstała w 2004 r. firma ICE sp. z o.o. zajmuje się profesjonalną produkcją lodu w różnej postaci o różnych zastosowaniach. Jej oferta obejmuje, oprócz wysokiej jakości lodu spożywczego, także bloki lodowe na potrzeby coraz to modniejszej sztuki rzeźbienia w lodzie (ice-sculpting), a także wszelkiego rodzaju konstrukcji i instalacji lodowych.

Czytaj więcej...

Manager.money.pl

Mrożoną wodę sprzedam...

Dla wrocławskiego przedsiębiorcy wszystko kręci sięwokół lodu. Produkuje paczkowany lód w kostkach, rzeźby lodowe, śnieg, bary lodowe oraz organizuje lodowe imprezy promocyjne. Póki co jednak zamroził w tym biznesie kilkaset tysięcy złotych i wciąż czeka na pierwsze zyski oraz zmianę w świadomości klientów.

Czytaj więcej...

CoolBiznes

Gdy brak smaku jest atutem

Trwają próby wprowadzenia do szerokiej sprzedaży w Polsce lodu paczkowanego. I producenci, i detaliści chcą przekonać się, czy polski rynek - wzorem krajów Europy Zachodniej, a może przede wszystkim Stanów Zjednoczonych - jest w stanie wygenerować popyt na tego rodzaju produkt oferowany dla gospodarstw domowych i gastronomii.

Czytaj więcej...

Chłodnictwo i Klimatyzacja

Rzeźby lodowe - technologia produkcji i wykorzystanie lodu blokowego

Rozmaite potrzeby współczesnego człowieka warunkują konieczność produkcji różnych typów lodu: blokowego (płytowego), łuskowego, kostkowego, granulowanego, śnieżnego itp. Produkcja kiedyś bardzo popularnego lodu blokowego, po trwającym prawie stulecie zeniku zainteresowania nim, odrodziła się na przełomie XX i XXI wieku dzięki sztuce rzeźby lodowej (ice-sculpting).

Czytaj więcej...

Podkategorie