Warsztaty rzeźbienia w lodzie

Kreatywna propozycja na plenerową imprezę integracyjną czy zabawę - bez względu na wiek!

Zobaczyć gotową rzeźbę to jedno, ale samemu ją stworzyć, to zupełnie innego rodzaju doznanie artystyczne, dlatego organizujemy lodowe warsztaty, na których będą Państwo mogli spróbować swoich sił jako rzeźbiarze. Takie urozmaicenie firmowego happeningu z pewnością zapadnie na długo w pamięć jego uczestnikom. Proponujemy aby warsztaty lodowe poprzedzone były pokazem rzeźbienia w lodzie, w czasie którego uczestnicy poznają tajniki tej sztuki. Następnie, pod okiem instruktorów - rzeźbiarzy, sami spróbują swoich sił. Pokaz rzeźbienia to niezapomniane widowisko - artysta pracuje piłą elektryczną, dłutami, a nawet ogniem. Uczestnicy warsztatów mają do dyspozycji  różnej wielkości dłuta, siekiery, tarki i inne narzędzia oraz rękawice, okulary i peleryny ochronne, zapewnione przez naszą firmę.

Dlaczego wybrać kreatywną integrację pt. LODOŁAMACZ?

Przełam lody w parcy, sprawdź czy twój zespół potrafi efektywnie współpracować - czy może zostawi Cię na lodzie...

To, co stanowi wyższość pracy zespołowej nad wysiłkiem indywidualnym, to jej efektywność i większa kreatywność tworzonych rozwiązań. Aby grupa stała się zespołem i była w stanie wypracowywać skuteczne metody działania, potrzebna jest dobra komunikacja, podział ról i nastawienie na realizację wspólnych celów.

Rzeźbienie w blokach lodowych to rodzaj kreatywnej integracji rozwijający naturalny potencjał twórczy pracowników. Przygotowane rzeźby lodowej wymaga współpracy i zaangażowania wszystkich członków zespołu. Uczestnicy naszego szkolenia stawiani są w sytuacji, gdzie cel pracy - tj. temat rzeźby jest określony z góry, ale metody jego osiągnięcia zespół wypracowuje samodzielnie otrzymując od nas niezbędne narzędzia oraz poznając techniki rzeźbiarskie. Jest to czas na lepsze poznanie się, podział ról w zespole, opracowanie strategii działania, koncepcji i nazwy dla swojej rzeźby oraz jej modyfikacje.  Dla przykładu rzeźbienie logo własnej firmy podświadomie sprawia, że pracownicy jeszcze bardziej się z nią identyfikują, bo przecież ją sami tworzą.
Scenariusz LODOŁAMACZA projektowany jest zgodnie z potrzebami szkoleniowymi grupy. To, co dla rozwoju zespołu jest najważniejsze, co warto wzmocnić, sprawdzić w działaniu, pojawia się podczas lodowego szaleństwa. LODOŁAMACZ jako szkolenie, przeznaczony jest dla zespołów na różnych etapach funkcjonowania. Korzyści płynące z procesu szkoleniowego mogą odnieść zarówno młode, dopiero kształtujące się zespoły, jak i zespoły z długą historią.

Przebieg warsztatów:

 • Najlepiej pracuje się w grupach 3 - 4 osobowych przy jednym bloku lodowym o wymiarach 100 x 50 x 25 cm i wadze 125 kg.
 • Na życzenie klienta blok lodu dzielimy na mniejsze części np. 50 x 50 x 25 cm i nie stawiamy ich na europaletach (na ziemi), lecz na specjalnie przygotowanych przez organizatora stołach. Instruktor-rzeźbiarz pomaga ustalić temat rzeźby, nadaje jej ogólny kształt piłą elektryczną, a następnie uczestnicy warsztatów "dopracowują" go swoimi narzędziami

Ceny warsztatów:

 • od 40zł netto /osoba (blok  o wymiarach 50x50x25cm)
 • od 70 zł netto /osoba (blok  o wymiarach 105x50x25cm)

cena zwiera: koszty lodu, potrzebną ilość narzędzi do rzezbienia i "opiekę" instruktora

CENA: Ponieważ ceny uzgadniane są w zależności od liczby uczestników, prosimy o kontakt telefoniczny z działem handlowym.

Na imprezach bardzo często warsztaty i pokaz rzeźbienia traktujemy jako imprezę spójną, masową gdzie trudno jest z góry przewidzieć ilość uczestników na warsztatach, a zatem koszty docelowe.

Proponujemy wtedy określoną ilość stanowisk rzezbiarskich np. maksymalnie 6 z blokami 50x50x25 po maksymalnie 4 osoby przy jednym stanowisku np. warsztaty rodzinne, gdzie nad dziećmi w czasie rzeźbienia w lodzie trzymają pieczę opiekunowie / rodzic czy starsze rodzeństwo/

Czas trwania warsztatów określa zleceniodawca, z własnego doświadczenia proponujemy np. 4h lub od godz X do godziny Y ze zmianą grup warsztatowych co 45 minut lub co godzinę (dzięki temu łatwiej jest policzyć, ile bloków będzie docelowo potrzebnych na takie warsztaty; wtedy możemy zastosować kwotę ryczałtową - niższą, korzystną dla obu stron). Takie moduły (warsztaty na określoną ilość stanowisk i zmian ) wraz z mini pokazem rzeźbienia z jednego lub dwóch bloków, w czasie którego rzeźbiarz prezentuje techniki zamykają się w rozsądnej dla wszystkich kwocie.

Po stronie organizatora zawsze pozostaje:

 • przygotowanie wydzielonego / taśmami, słupkami itp/ miejsca na pokaz i warsztaty,
 • przygotowanie stabilnych stanowisk pod bloki,
 • prowadzenie, koordynacja całości imprezy.

Informacje dodatkowe:

 • W obrębie miasta Wrocławia dowozimy , ustawiamy i demontujemy lodowe dekoracje gratis.
 • Koszt transportu:  od 2,00 zł./km z Prusic do miejsca imprezy i z powrotem.
 • W przypadku imprezy wielodniowej, poza Wrocławiem, należy zapewnić obsłudze technicznej nocleg w hotelu o standardzie 3*, w pobliżu miejsca imprezy.
 • Do imprezy kompleksowej z wykorzystaniem lodu, transportu i obsługi naliczany jest podatek 23 % VAT.
 • Wszystkie rzeźby w pomieszczeniach i na stołach cateringowych umieszczamy w kuwetach zabezpieczających podłoże wraz z systemem odprowadzenia wody. Na życzenie klienta montujemy specjalistyczne podświetlenie.

Wyceny imprez kompleksowych ustalane są indywidualnie i podlegają negocjacji

POLECAMY RÓWNIEŻ WARSZTATY RZEŹBIENIA W ŚNIEGU